Окрім роботи над рішенням, учасники хакатону беруть участь в майстер-класах, роблять презентації, взаємодіють зі менторами, спілкуються з рекрутерами тощо. Хакатон — це захід, проведений компанією чи організацією, яка прагне отримати високоякісне рішення завдяки співпраці внутрішніх або зовнішніх експертів. Формат хакатону часто є конкурентним, тобто учасники змагаються між собою з метою створити найкращий продукт чи рішення. Від хакатонів позитивні емоції та задоволення отримують усі. Як для учасників, так і для організаторів — це весела пригода з здобуттям нового досвіду, технічних та комунікативних навичок, відчуттів успіху та досягнень. На світанку ери цифрових технологій, термін “hackathon” почав набувати популярності серед спільноти програмістів та інженерів.
Упевнені, що і в онлайні всі демонстрували б таку ж активність, проте підтримувати цей вайб було б складніше. У такого короткострокового планування теж є свої ризики. Наприклад, можна не встигнути залучити достатню кількість учасників. Тут важливо розуміти, чи є взагалі запит від самого ком’юніті. Якщо ви відчуваєте, що спеціалісти тільки й шукають варіанти, як допомогти, готові швидко реагувати та включатись у роботу, а ви правильно підібрали тему хакатону — все точно вийде. У хакактонах беруть участь фахівці в різних напрямках, тому ви можете отримати не тільки нові знання, але й оволодіти практичними навичками.
Завершальний етап — презентація результатів перед журі та аудиторією. У цей момент команди демонструють свій проєкт, обґрунтовують вибір технологій і рішень, які вони використовували, і наводять докази ефективності свого продукту або рішення. Цей етап часто включає демонстрацію робочого прототипу, розповідь про те, як проєкт вирішує конкретні проблеми, і плани щодо його розвитку в майбутньому.
Ми розробили програму, знайшли автошколу, яка має кілька вантажівок (не радянського чи російського виробництва, а іноземного – MAN, Merсedes). Машини мали бути не надто старими (до років), у нормальному технічному стані. Такого переобладнаного навчального транспорту в Україні дуже мало – сьогодні співпрацюємо зі автошколами у Київській та Тернопільській областях.
На хакатоне ви познайомитеся з величезною кількістю однодумців. Нерідко на таких заходах зав’язується міцна дружба, і навіть романтичні відносини. Тут будуть себе комфортно почувати як екстраверти, так і інтроверти, хакатони оскільки на хакатоне ви можете бути просто собою. Хакатон – це спільний форум розробників з різних компаній для вирішення якихось конкретних завдань. Такі заходи корисні як для керівників, так і для співробітників.
А так, одразу, якщо ти не живеш у Києві та не знаєш місцевих доріг, це може бути складно. Наступний критерій, який виник не відразу, – мотивація до працевлаштування. Багато людей, які бажають навчатися, просто хочуть мати відповідну категорію – це не наша аудиторія, так ми не змінимо ситуацію на ринку.
Учасники з різних міст країни втілювали свої ідеї у життя 30 годин у потязі, який подолав шлях у понад one thousand км від Маріуполя до Львова. Податися на хакатон можна цілою командою або самостійно (тоді організатори включать вас в одну з команд відповідно до напряму ідеї, який ви вкажете під час реєстрації). Зробити це можна з будь-якої точки України, адже все відбуватиметься онлайн з використанням програм Slack та Zoom.
Деякі хакатони призначені для освітніх або соціальних цілей, але часто завданням хакатона є створення повноцінного програмного забезпечення. Кожний хакатон фокусовано на певні області, наприклад, мови програмування, операційні системи, додатки, програмний інтерфейс (API). За 5 років проведення локального етапу NASA Space Apps Challenge у Дніпрі до нього долучилися понад 900 учасників, які разом презентували понад 100 thirty проєктів. Рекордна кількість учасників і проєктів цього року — 195 і 38 відповідно — говорить про те, що зараз молодь шукає можливості для розвитку. Володарі першого місця державного сектору отримали право на участь у NATO TIDE Hackathon 2023, який відбудеться у лютому в Польщі.
Хакатони сьогодні, як і раніше, знаходяться на етапі свого розвитку. Зі сфери IT, де відбулося їхнє зародження, вони плавно перейшли і в інші галузі. Їх активно використовують для вирішення внутрішніх завдань, з їхньою допомогою компанії знаходять нових талановитих фахівців, а професіонали отримують цікаві офери. Важлива складова будь-якого хакатону — це підтримка інноваційних ідей. Тому виграти можна не тільки матеріальні призи, а й, наприклад, спонсорство, грант чи навчання.
Її проект KYC оnline переміг 9 команд на Pitch Competition у Києві та відправився на естонський острів. KYC оnline покликаний допомогти перевіряти потенційних контрагентів онлайн. Система аналізує можливого клієнта та оцінює ризики співпраці з ним.
Слово “хакатон” утворено від слова “хакер” і “марафон”. Ідея полягає в тому, щоб протягом короткого часу, часто від кількох годин до кількох днів, учасники створювали програмні продукти, рішення або прототипи. Майбутнім учасникам варто також зібрати наявну інформацію на тему хакатону.
- Перші спрямовані на зовнішню спільноту — розробників, дизайнерів та інших фахівців з різних компаній.
- Але нам важливо було зібрати IT-ком’юніті та наживо замотивувати всіх на створення корисних рішень.
- Тому виграти можна не тільки матеріальні призи, а й, наприклад, спонсорство, грант чи навчання.
- Після його появи наші учениці лише закінчили навчання, тож про щось говорити ще зарано.
- Це – майданчик для спільної творчості та пошуку новаторських рішень.
Про те, чому жінки хочуть навчитися водити вантажівки і чи вдалося комусь із учениць працевлаштуватися, Олександра розповіла Коротко про. Після того, як ви прийняли рішення провести хакатон і визначилися з тематикою, потрібно провести підготовчу роботу. Вони об’єднують і дизайнерів, соціологів, маркетологів, діджитал-спеціалістів. Все залежить від тематики хака-марафону та завдань, які він ставить перед учасниками.
Його розробив один із наших спеціалістів, а інші члени команди почали з ентузіазмом волонтерити на цьому проєкті. Тоді ми й зрозуміли, що подібні ініціативи варто підтримувати й розвивати на рівні компанії. В листопаді 2023 року відбувся черговий хакатон — цього разу для маркетологів. Marketing Hackathon — одноденне змагання для фахівців у сфері маркетингу. Упродовж одного дня учасники розробляли стратегію виходу на ринок нового ІТ-продукту — цифрового сканера чеків — та рахували юніт-економіку.
А ніяк 🙂 На хакатонах справді заведено викладатися на 100% і присвячувати весь час роботі над проєктом, тому поспати вдається не всім і не завжди. Також кожен зможе всесторонньо пропрацювати нову ідею або наявний продукт під керівництвом досвідчених менторів зі сфер освіти, бізнесу, технологій та культури. Приємний “бонус” – можливість прокачати навички публічних презентацій, ефективної роботи в команді, потужного нетворкінгу та проектного менеджменту.
Зібрану інформацію програма відправляє на внутрішні CRM/ERP системи компанії. Окремі матеріали можуть містити посилання на партнерів — це не впливає на контент та політику редакції. У наші дні хакатони еволюціонували і все частіше почали проводитись онлайн. Хакатони стали платформою для взаємодії зі спонсорами, проведення семінарів та презентацій.
Наприклад, ідеальної локацією може стати якась кав’ярня. Також подбайте про смачної їжі, напоях і інших дрібницях, які впливають на атмосферу. Нехай вони самі виберуть найбільш комфортні умови для роботи. Успішний хакатон неможливий без зацікавленості всіх його учасників.
За день до хакатона буде не зайвим провести ще одну коротку мотиваційну зустріч з ключовими фігурами. До участі у хакатонах, Віталіна займалася дизайном інтерфейсів. Більша частина проєктів Віталіни — це платіжні і банківські системи, а найцікавіший проєкт у її портфоліо — розробка дизайну для одного із внутрішніх проєктів компанії Payoneer. Віталіна дізналася про хакатони ще у 2016 році від друзів програмістів і вже у 2017 році долучилася до NASA Space Apps Challenge Dnipro.
А також тим, хто хоче отримати нові знання, завести корисні та цікаві знайомства і просто весело та продуктивно провести час. Цьогорічний Digital Nation Hackathon присвятили рішенням, що допоможуть е-резидентам ефективніше вести та розвивати свій бізнес. Програма е-Residency дозволяє зареєструвати бізнес усього в кілька кліків та вести його онлайн будь-де, користуючись послугами прозорого цифрового середовища Естонії. Українці, до речі, треті за кількістю електронних резидентів та перші за кількістю заснованих компаній. Що стосується навчання на водіїв автобусів – там лише теорія та кермування.
Кожен контакт потенційно може обернутися користю — спільним проєктом, пропозицією роботи, інвестиціями або просто вчасною порадою. Ми питаємо у кандидаток, чому вони хочуть отримати свідчення водія – кожен має свої обставини. Це можуть бути люди, які мають свій агробізнес, їм потрібно розвозити продукцію замість чоловіка, наприклад, або їм не вистачає водія. Нам важливо, щоб наші учні використовували отримані знання на благо собі та іншим, а не просто повернулися додому та поставили отримані документи у рамочку чи повісили їх на стінку.
Але хакатон – це “антипрокрастинаторський” формат, тобто він виключає тижні балачок та місяці підготовки. При грамотній роботі, яку допоможуть організувати ментори, учасники не матимуть шансів даремно провести час. Розмови, обговорення також будуть, але більш конкретні і по суті. Адвокат може стати кухарем, фінансовий аналітик — діджитал-спеціалістом, пенсіонер — геймером, а підліток — піти в IT. Основна вимога — хакнути свій талант, відкрити те, що запалює.
Якщо у вас з’явилася можливість стати повноцінним учасником хакатона, то обов’язково скористайтеся шансом. Ось кілька причин, чому варто якомога частіше відвідувати такі заходи. Того року, Володимир разом з командою переміг в ActInSpace Dnipro. На хакатонах працював над досить різноманітними завданнями — від розробки ультразвукового 3D сканеру до створення гри про вплив космічних польотів на людину.